נווה אביבים היא שכונה יוקרתית ושוכנת ברמת אביב שבצפון תל אביב. גבולות השכונה הם רחוב חיים לבנון ממזרח, שדרות קק"ל מצפון, דרך נמיר ממערב, ורחובות טאגור ופסטרנק מדרום.
יש הכוללים בשכונה שטח גדול בהרבה, המגיע עד רחוב איינשטיין בדרום, אך נווה אביבים משתרעת רק במחציתו הצפונית. מלוא השטח מכונה לעתים "רמת אביב ב'" , מכיוון שהוא שוכן בין "רמת אביב הישנה" (הידועה גם כ"רמת אביב א'" או כ"רמת אביב הירוקה") ובין רמת אביב ג'; אך זהו אינו שם רשמי.
 
חלק מהשכונה נבנה על ידי חברת אתגר בבעלות מוניס רויטמן וגיגי פרס (אחיו של שמעון פרס שהוא עצמו מתגורר בשכונה) וחלק על ידי חברת "נווה", שהעניקה לשכונה את שמה. הבניינים שנבנו על ידי "נווה" הם רבי קומות שבהם דירות גדולות ומרווחות, ובהם נמנים מבנים ברחובות רב אשי, רבינא, יהודה הנשיא, לויטן, פסטרנק. חברת אתגר בנתה את הבניינים הגבוהים של רחוב אופנהיימר, הבניניים הגבוהים של רחוב טאגור וכן את שורת הבניינים של רחוב לבנון (האוניברסיטה לשעבר). המגדלים של רחוב טאגור (40,42,44) היו חידוש בתל אביב - החניון התת-קרקעי הראשון בתל אביב למגדלי מגורים.

בתיה הראשונים של השכונה הוקמו באמצע שנות ה-60 ברחובות לויטן ופסטרנק, אך עיקר השכונה הוקם במהלך שנות ה-70. בתיה האחרונים של השכונה הוקמו באמצע שנות ה-90 ברחוב טאגור וברחוב יהודה הנשיא.
 
מבין תושביה המפורסמים של השכונה ניתן למנות את שמעון פרס ורעייתו סוניה פרס שהתגוררו ברחוב אופנהיימר עד לבחירתו של פרס כנשיא מדינת ישראל. עם בחירתו עבר פרס להתגורר בבית הנשיא שבירושלים. כמו כן יצחק רבין התגורר ברחוב רב אשי יחד עם רעייתו לאה עד יום מותם. כיום מתגוררת בדירה זו בתם דליה רבין. בית פתוח